PRO RODIČE!!! - Zavádíme nové stezky. I vás prosíme o pomoc.

18.10.2012 20:15

Vážení rodiče,

 

možná jste si již u svých dětí všimli sešitu, který nese název Stezka vlčat nebo Cestička světlušek. Nebo za Vámi možná už děti byly s tím, že v něm něco chtějí podepsat. Tímto, bychom Vám chtěli ve stručnosti odpovědět na otázky: Co to je? K čemu to slouží? Jaká je role rodičů?

 

Jedná se o tzv. stezky pro kluky a cestičky pro holky. Ty jsou jedním z nástrojů, kterými naplňujeme naše cíle a poslání a to všestranný rozvoj dětí a mladých lidí. Tyto stezky a cestičky jsou určeny pro děti ve věku od cca 7 do cca 10 let. Skládají se z Nováčka a tří stupňů, které jsou vždy barevně odlišené a každý stupeň přísluší určitému věku dítěte.

 

Nováček slouží pro seznámení se s oddílem, se skautingem a jeho ideály a obsahuje základní dovednosti, které by měl nováček zvládnout. Všechny stupně (kromě Nováčka) jsou rozdělené do šesti oblastí, které obsahují jednotlivé úkoly vhodné pro daný věk. Úkoly jsou dále proloženy komiksy a obrázky ze symbolického rámce (pro vlčata z Knihy džunglí, pro světlušky z Kouzelné lucerny).

 

Jak se plní jednotlivé úkoly? Většinu úkolů si dítě splní na schůzce, výpravě nebo táboře. Stezky a cestičky ovšem obsahují úkoly, které si dítě plní doma a vedoucí u nich nemůže jednoznačně říci, zda dítě daný úkol splnilo. A tady prosíme o pomoc Vás rodiče a ostatní členy rodiny o spolupráci. Dítě za Vámi může přijít, že splnilo nějaký úkol, kde je symbol domečku u podpisového okýnka. V tu chvíli nejde jen o podpis, ale hlavně o ověření, že daný úkol udělalo, nebo o pomoc s plněním a správným nasměrováním.

 

Budete-li se vy sami o stezky a cestičky zajímat, jistě ještě více podpoříte motivaci, kterou děti získávají na schůzkách či výpravách. Nabudou tak pocitu, že mají podporu také z další strany a nejsou na to samy. Zvláště ze začátku může světluškám a vlčatům připadat množství úkolů těžko splnitelné.

 

Půjdeme-li do toho společně, může se nám podařit stezky a cestičky opravdu plně využít a podpořit jimi výchovu našich dětí! V případě jakýchkoli dotazů můžete psát na můj e-mail uhlik.lovo@seznam.cz nebo sem pod článek do diskuzního fóra.

 

Děkujeme Vám za Váš zájem, podporu a pomoc!

 

Diskusní téma: PRO RODIČE!!! - Zavádíme nové stezky. I vás prosíme o pomoc.

pro uhlíka

Datum: 13.12.2012 | Vložil: ewa farna

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjj

Přidat nový příspěvek