Informace o nás

V prosinci 1989 bylo obnoveno lovosické středisko a tedy i roj světlušek. Jeho vedoucí se stala Hana Jílková a její „pomocnicí“ Květa Janatová – Mogája.
První oficiální schůzka byla již ve čtvrtek 25.ledna 1990. Zúčastnilo se jí 15 děvčat, budoucích světlušek a do vedení přišla i mladá Iveta Bartošová. V sobotu 27.ledna jsme měly první výpravu – orientační – pouze v Lovosicích u Labe. Děvčatům bylo předvedeno, co s sebou na výpravu (pláštěnka, KPZ, uzlovačka, svačina), a trochu jsme si povídaly o skautingu a samozřejmě si hrály. V srpnu téhož roku se uskutečnil i první tábor, celostřediskový, v Teplé u Třebenic. Tábořiště, stany, dvě buňky s vybavenou kuchyní nám zapůjčila pionýrská organizace.
První vlčácká schůzka proběhla o pár dní dříve a to 22.ledna 1990. Sešlo se zde 14 vlčat. Jejich vedení se ujali Čestmír Janata – Dafne, Petr Poborský a Fáber – Sam. Ani oni moc nezaháleli a hned v sobotu vyrazili do okolí Lovosic na první výpravu.
Od té doby uplynulo mnoho let, během kterých oddílem prošla řada nových tváří. Některé zůstaly déle, jiné jen „na skok“. V dubnu 94 přibyla ve vedení Danda – Dana Černá, která přešla ze Šipky. Koncem roku 95 přišla Píďa – Petra Kočová, která byla vůdkyní světlušek až do roku 2005.
U vlčat se prostřídalo mnoho dospělých. Na začátku skautského roku 03/04 se ve vedení objevily skautky Daniela Pleskotová – Chytrolín a Hanka Tahotná – Křeček, které byly vedoucími světlušek a vlčat. Nesmím zapomenout na Marcelu Šafratovou – Opici a Jitku Řezníčkovou – Tečku, jež se lvím dílem na činnosti našeho oddílu také podíleli.
Postupně začaly oba oddíly organizovat společné výpravy, občas i schůzky. Z několika důvodů jsme se v roce 2005 spojily s vlčaty a nyní vystupujeme pod společným názvem 2.smečka vlčat Lovosice.

Převzato z: www.vlcata.lovosice.net (díky Švejku)